Ny kunskap, nya AI-verktyg och nya sammanhang

En svartvit komposition av olika föremål. Innehåller ett block, en penna som ska föreställa ett utropstecken, en kaffekopp med kaffe i och en liten vas med en grön kvist i.

Här har vi samlat kurser inom AI och kommunikation för dig som vill fortsätta fylla på och vara i ett sammanhang med andra som också vill utvecklas. På Berghs tror vi på lärande som något levande. Att utvecklas handlar inte om att börja om, utan om att fortsätta bygga vidare, utmana sig själv och hålla sig i rörelse. 

Våra kurser är praktiska, relevanta och formade för att användas direkt. Här lär du genom att göra, testa, diskutera och reflektera tillsammans med andra. Action-based learning är kärnan i allt vi gör för att kunskap ska fastna, inte bara passera. Kurserna passar dig som vill stärka din roll, bredda ditt perspektiv eller helt enkelt hålla din kompetens skarp i en föränderlig värld. Du får ny kunskap, men också sammanhang, tempo och inspiration att ta med dig vidare.

Här nedan är ett antal förslag på aktuella och relevanta kurser! Om du vill navigera själv i vårt utbud på över 80 kurser så använd denna länk och lägg in t ex tid, format, ämne i filtret: https://www.berghs.se/kurslista/

relaterade artiklar

Prenumerera på Berghs nyhetsbrev!