Berghs Bachelor Case Night

Välkommen till Berghs Bachelor Case Night!
- Datum
- 28 mars 2019
- Tid
- 17:30 – 19:00
- Plats
- Sveavägen 34, Stockholm, Sverige
Se på karta
Är du peppad på att se inspirerande case från Berghs nuvarande Bachelor-studenter? Är du nyfiken på vart du kan plugga i världen efter en termin på Berghs?Träffa våra befintliga studenter och ställ dina frågor och få ett smakprov på vad de jobbar med för case under studietiden! En av Berghs partnerskolor, Ravensbourne University i London, är på plats för att svara på frågor och informera om vilka möjligheter som finns på just den skolan. Marie Alani, programansvarig för Berghs Bachelor är också på plats för att svara på frågor om alla våra partnerskolor och om programmet i sin helhet. Vi bjuder på fika!
Programpunkter:
17:00-17:30 Marie Alani, programansvarig för Berghs Bachelor, berättar om programmets innehåll, de olika inriktningar och partnerskolor du kan välja och hur ansökningsprocessen går till.
17:30 -17:50 Nuvarande studenter presenterar projekt de har jobbat med.
17:50-18:30 Derek Yates & David Hunter, programansvariga på Ravensbourne, berättar om hur det är att studera på Ravensbourne och visar upp studentprojekt.
18:30-19:00 Avslutande frågestund & mingel.
Fler event

Berghs digitala öppet hus
Är du nyfiken på att studera på Berghs och funderar på att söka till ett av våra heltidsprogram*?

Berghs Unconference:AI - från ROI till AI Dojo
Nu börjar programmet ta form och i år har vi skruvat till innehållet och designen.

Berghs Morning Routine: kundupplevelse som tillväxtmotor
Välkommen på frukostseminarium där vi utforskar hur du får ditt varumärkeslöfte att matcha en faktisk kundupplevelse!